Invest Eko-Bud – warto posłuchać fachowców!

Budujemy kompleksowo firmy, sklepy oraz domy prywatne – dziś powiemy kilka słów o projekcie – warto przeczytać.
Budowa nie zaczyna się wraz z wbiciem pierwszej łopaty. Większość kluczowych decyzji inwestor podejmuje jeszcze przed rozpoczęciem robót – musi znaleźć działkę, wybrać projekt, technologię budowy, źródło ciepła, rodzaj wentylacji… Zadowolenie z efektu końcowego, czyli upragnionego domu, czy firmy w znacznej mierze zależy od rozstrzygnięć przyjętych na tym etapie.
Kluczowe jest dokładne określenie własnych potrzeb i możliwości. Te pierwsze to pożądana lokalizacja działki, wielkość domu, jego standard. Po drugiej stronie mamy oszczędności, albo zarobki pozwalające na otrzymanie kredytu, często liczonego w setkach tysięcy złotych. Warto ustalić, ile przyjdzie zapłacić za realizację marzeń i czy na pewno nas na nią stać.
Taka jest właściwa kolejność – najpierw wybieramy działkę, potem dom. To do parceli dopasowujemy budynek, który spełni oczekiwania inwestora i wymogi określone w planie miejscowym lub warunkach zabudowy, nie odwrotnie.
Najważniejsza jest jej lokalizacja. Rozważając zakup konkretnej nieruchomości, sprawdźmy, ile czasu zajmie dojazd do pracy (samochodem i komunikacją publiczną), jak daleko są szkoły (także przedszkole, liceum – oczywiście, jeśli mamy dzieci), gdzie jest najbliższy sklep spożywczy, czy droga jest utwardzona i odśnieżana zimą itp. Ustalmy, czy da się tu postawić dom, i jaki.
Na 1000 m2 raz można zmieścić bliźniak albo szeregówkę, a gdzie indziej nie dostaniemy pozwolenia na budynek dla jednej rodziny! Jeśli zależy nam na wygodnym domu parterowym, działka tej wielkości wystarczy, lecz gdy jej szerokość wynosi koło 10 m, stawia się raczej piętrówkę. Możliwości wykorzystania gruntu (co można na nim postawić, w jakiej odległości od drogi itp.) opisane są w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Jeśli go nie uchwalono, trzeba wystąpić o decyzję o warunkach zabudowy.
Po zakupie ziemi możemy szukać projektu domu, który będzie pasował nam i do naszej parceli. Wybór gotowych propozycji jest ogromny, ich ceny wynoszą do kilku tys. zł. Projekt z katalogu trzeba jeszcze wpisać w działkę (zaadaptować), uwzględniając wytyczne planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzję o warunkach zabudowy, warunki gruntowe itd. Inwestor może zamówić również projekt indywidualny – droższy (kilkadziesiąt – sto kilkadziesiąt zł/m2), ale dopasowany do potrzeb i w najlepszy sposób wpisany w działkę.
Projekt , teren i spotkanie z Waszymi oczekiwaniami – na naszą poradę czy nawet propozycje zmian w projekcie zawsze możecie liczyć. Wiemy co będzie dla Was istotne i co może obniżyć koszty budowy – znamy się na tym.
Invest Eko-Bud – od fundamentu aż po dach.
www.investekobud.pl
Bartosz Walkowiak
Wincentego Witosa 16A
64-150 Wijewo
Telefon: 667 105 394
Mail: walkowiak@poczta.onet.pl

investekobud

investekobudinvestycje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *